Učitel

Prof.-Predrag-Nikić-Padma-Awards-2016Prezident Indie Pranab Mukherdží vyznamenal dne 28. března 2016, 56 význačných osob za přínos v různých oblastech vyznamenáním Padma na ceremoniálu v prezidentském paláci v New Delhi

Bashtrapati Bhavan, a to za přítomnosti předsedy vlády Indie Nárendry Módí, ministrů, diplomatického sboru a dalších vážených hostů. Prof. Dr. Predrag Nikič obdržel vyznamenání Padma Shri za mezinárodní přínos v oblasti jógy.

Prof. Dr. Predrag Nikič je předsedou výboru Evropské federace jógy. Je předsedou Mezinárodní společnosti pro vědecká mezidisciplinární studia v oblasti jógy. Již léta pracuje jako profesor na Mezinárodní akademii jógy a jako univerzitní profesor. Je zakladatelem a šéfredaktorem mezinárodního vědeckého časopisu o józe SMYSL.

Desetiletí své práce věnoval afirmaci jógy jako discipliny rozvoje vlastní osobnosti, dále jógy jako sportovního odvětví, jógy jako formy tradičního lékařství a jógy jako druhu poradenství pro osobní rozvoj, přičemž prosazoval akademický přístup józe.

Inicioval založení Mezinárodní akademie jógy v Evropě se sídlem ve Vídni a Praze a přispěl tak k akademickému pohledu na jógu. Léta cvičí jógu a vychovává mladé instruktory jógy. Inicioval konání Mezinárodní interdisciplinární vědecké konference o józe a Mezinárodního festivalu jógy a zorganizoval řadu představení jógy, která se konají na hlavních náměstích evropských hlavních měst. Mezinárodní tábory jógy se konají každý rok pod jeho vedením jako forma nepřetržitého vzdělávání.

Prof. Dr. Predrag Nikič získal doktorát v roce 2008. Rozvinul koncept tzv. jóga inteligence. Realizoval svůj první výzkum po získání doktorského titulu v oblasti jóga inteligence v roce 2013 na Institutu Patándžali, v Haridwaru v Indii a druhý v létech 2014-2015 na Univerzitě Vivékánandy v Bangalore také v Indii.

Je členem vědeckých výborů nejprestižnějších konferencí o józe v celém světě a je častým hostem a přednášejícím v oblasti jógy na univerzitách celé Evropy. Jeho žáci jsou uznávanými odborníky jógy v celém světě.

Více na:  Učitel Prof. Predrag K. Nikić

Comments are closed.